Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Harlem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Harlem. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Wierzę w siebie

Wierzę w siebie

Wykonawca : Harlem
Za oknem wstawał nowy dzień E H
Tak szary jak są twoje oczy fis A
Myślałem nic nie zdarzy się
On jednak znowu mnie zaskoczył

Nad miastem anioł zjawił się
Leciał wolno, gubił pióra
Na głowy padał złoty deszcz
Biegłem tęczą z głową w chmurach

Ref: 
   Idę wierzę w siebie E
   Tak jak wierzyć bym chciał H Fis
   Proste słowa jasne serca
   Idę wierzę w siebie
   Bo ktoś skrzydła mi dał
   Bym mógł lecieć tak bez końca

Patrzyłem ludziom prosto w twarz
Widziałem w oczach ich nadzieję
A w sercach wolno topniał strach
Zobaczyłem ją

I zabłysła słońcem ulica
Choć chmury ciężkie jak stal przeganiał wiatr
I wróciła tamta dziewczyna
Której oczy tak kochałem od lat choć zdradziła 

W lustrach

W lustrach

Wykonawca : Harlem
Czasem gdy spojrzę na siebie   A e
w lustro co ma moją twarz   A e
Myślę: mój Boże ja nie wiem   A e
czy mam się martwić, czy smiać   A G E
Gdy widzę strach w twoich oczach  A G E
i ja zaczynam się bać   A G E
Nie sypiasz chyba po nocach   A G E
a miało wszystko tu grać  A G E

Zapach kobiety nad ranem
co przyszła by siebie dać
nie cieszy ciebie już wcale
bo wolisz dawać niż brać
I wiem, że bylo wspaniale
mówiła nigdy aż tak
nie może być już dalej
lusterko idź sobie spać

Wychodzę z domu by wracać
budzę się zwykle by spać
a moje nocne wyprawy
miały odpowiedź mi dać
Kto zasiał gwiazdy na niebie
kto budzi ptaki na czas
czy wiatr też mysli za siebie
czy rozum trafił szlag

Stąd do nieba

Stąd do nieba

Wykonawca : Harlem
Wstęp  H A E H, H A E Fis

Zabierz mnie stąd , tam do nieba   H Fis
bilet kupiony już dawno mam   A E
Żadnych papierów chyba nie trzeba   H Fis 
zresztą znajomych kilku jest tam  A E

Coraz tu trudniej, żyć obok siebie   H A E
mówią spokojniej tam, w twoim niebie   H A E 
przysiądę w kącie, będe grał   H D A
ale żal, żal czegoś żal    Cis Fis

Zabierz mnie stąd wprost do nieba
tylko proszę przyjdź po mnie sam
Przed tą podróżą pogadać trzeba
a parę pytań do ciebie mam

Coraz tu trudniej, żyć obok siebie
mówia spokojniej tam, w twoim niebie
przysiądę w kącie, będe grał
ale żal ,żal czego żal?

Polski Harlem

Polski Harlem

Wykonawca : Harlem
Wstęp:  a C D
a G D

Słuchaj synu, jesteś młody i nie bardzo a G
jeszcze wiesz jak w życiu jest D  a C D
Chodź, pokażę ci te miejsca, gdzie naprawdę
Szybko żyje się

Ludzie mówią różnie, no bo jak? D D G
Tu nad Wisłą całkiem inny świat a D

Słuchaj synu, chodź, zobaczysz mój polski Harlem  a GD  a C D
polski Harlem a G

Rewolucja, konstytucja, hipinflacja  a G
to nieznane hasła tu
Pornografia, wschodnia mafia
geografia nam sie zmienia
dzień po dniu a C D

Stada bryczek czystej rasy, jak ze snu D G
pasie Wielki Pasterz, chwała mu A D
oj, nie, lubi polskim fiatem jeździć już G F
polski Harlem a C D a G D

Twardą ręką bas tu trzyma
wielki marszand, wielki szu
wielka rzeka, pełna mleka
ma źródełka w bankach stu
dziwnie pachnie ten manhattan nasz
czasem trzeba kopnąć butem w twarz
oj, nie lubi, oj nie lubi pieścić nas
polski harlem

Wiec nie pytaj mnie, dlaczego
skąd ta zmiana, inny życia film: a D   a C D a G D
wielu wchodzi, ale stąd nie wraca nikt a C D a G D
wielu wchodzi, ale stąd nie wraca nikt

Nie byłem nigdy w Californii

Nie byłem nigdy w Californii

Wykonawca : Harlem
Nie byłem nigdy w San Francisco D C G
A tu pół życia już uciekło
I w diabły też rzucałem wszystko
Nie byłem nigdy tak daleko

I nie wiem co tam tak goni
Wieści dość rzadkie z tamtych stron
Więc ze dwa zdania może skrobnij
Czy masz już jakiś własny kąt

Ref: 
    Sweet home Alabama, mówisz niebo jak ze snu D C G D C G
    Sweet home Alabama, takie niebo jest i tu

Nie byłem nigdy w New York City
Choć wiem którędy tam dojechać
Bilet kupiony na lotnisku
Drugie pół życia przyjdzie czekać

I nim cię znajdę w Alabamie
Podróż powrotną też opłacę
Zbyt wiele trzeba by zapomnieć
A ja zapomnieć nie potrafię

Co noc do ciebie list układam
Bo spytać o to stary muszę
Co się na spód walizki wkłada
Gdy na zawsze w świat wyruszasz

Kwiaty zostawiasz u sąsiada
Wyłączasz światło i wychodzisz
Lecz co tu stary dużo gadać
Chyłkiem wychodzi tylko złodziej, o je, je

Ref: /x2
    Sweet home Alabama, mówisz niebo jak ze snu D C G D C G
    Sweet home Alabama, takie niebo jest D C G D C D C G

Mam życie

Mam życie

Wykonawca : Harlem
Mam życie pustka mi dokucza   a
mam kieszeń, chyba skręcę coś   a
mam kawał żony, dzieci, bluesa   e F
w mieszkaniu tłok, bezwstydny tłok  a

Idąc kołyszę się niezmiennie   a
czuję ucieczkę nieudaną   a
w świat a może tu pod ziemię   e F

gdzie serce moje pogrzebane   a

I chyba głupio mi się marzy   C G D
bo pijanemu nie tak źle   C G D
Każdemu się to może zdarzyć   F C G
czachodym, odjazd, td   F C D

Pójdę zmęczony na wieżę Babel
rozkojarzenia lęku zwid
a ty mi powiedz, że juz nie karzeł
że tylko tak po prostu znikł

Jesteś moim domem

Jesteś moim domem

Wykonawca : Harlem
Skaleczeni milczeniem  H Fis E Fis
Zagubieni w pomyłkach dnia
Proszę weź to, co mogę Ci dać

Weź miłości westchnienie
Wspólną przyszłość i to, co mam
Proszę weź to, co mogę Ci dać

Ref: Bo Ty jesteś moim domem  H Fis E
Całym życiem jesteś moim domem
Moją drogą, moim niebem
Jesteś, byłaś i bądź.   A Fis

Niech wirują wspomnienia
Pięknych chwil, które kradnie czas
Proszę weź!
Wszystko weź to co mam

Bo Ty jesteś moim domem...

Jak lunatycy

Jak lunatycy

Wykonawca : Harlem
Nie dla mnie światło, jasny dzień   a G F
Nie dla mnie słońce, skrywam twarz   a G F
Łagodny mrok kołysze mnie    a G F
Wiem, że za chwilę przyjdzie noc   C G F

Tu zna Cię jedynie wiatr   
Ulicy śmiech goni mnie
Mój szklany uśmiech wciąż dziwi was
Choć jeden dzień darujcie mi

Ref:
   Jak lunatycy wciąż na cienki lód    C G F
   Jak ćmy którym ognia nigdy, nigdy dość    C G F
   Samobójcy co do końca wierzą w cud    d a F
   Sami sobie wciąż na złość    C G F

Nie pytaj mnie co znaczy krzyk
Nie pytaj mnie co znaczy ból
Ja swoim strachem dzielę się
Już tylko z nocą nawet w dzień

Jak lunatycy...

Hedone

Hedone

Wykonawca : Harlem
Od rana snuję się bez celu, dokąd iść nie wiem   a G D C
nie rozumiem już tego świata   a G D
Ja wiem, zostało nas niewielu, ale wybacz   a G D C
nie rozumiem i tak musi być   a G D

I wiem potrafię niewiele, lecz umiem patrzeć   a G D C
i widzę, jak piękny jest świat   a G D
W tygodniu cztery niedziele, trochę poezji   a G D C
i muzyka co w sercu wciąż gra  a G D

Z wolnością mi do twarzy   a G D
a każdy krok upływa tak, jak tobie dzień   a G D
Kto się odważy, no kto odważy   a G D
zebrać mysli moje w jakiś sens   a G D

Nie tłumacz mi mój Aniele co znaczy pieniądz
jedno wiem, ciepłe piwo to grzech
Ja pragnę już tak niewiele
trochę spokoju
i miłości, którą dzisiaj mi dasz

Czekając na miłość

Czekając na miłość

Wykonawca : Harlem
Słońce wstało wysoko i daje mi znać A D E A D E
Łazi po skraju okien, już pora by wstać
Ziemia kręci się szybko i trochę mnie mdli
Nie chce mi się gadać, to nie mówię nic
 
Ref: 
   Nie wiem co robić mam czekając na miłość A D E A D E
   Nie wiem co robić mam, to duża zawiłość
 
Stoi kaktus na oknie i coś mu się śni
Chyba już od miesiąca nie podlał go nikt
Ziemia kręci się szybko, ten stan dobrze znam
Nad nami mieszka samotność, nie cierpię być sam
 
Ref: Nie wiem co robić mam czekając na miłość
Nie wiem co robić mam, to duża zawiłość
Nie wiem co robić mam, bo czekam na miłość
Nie wiem co robić mam, to duża zawiłość
 
Słońce wstało wysoko i daje mi znać
Chodzę z głową w obłokach, nie patrzę na czas
A D E fis D E
Mówią, że jestem wariat, a to nie tak
Słońce świeci za darmo wariatom od lat
 
Ref: Nie wiem co robić mam czekając na miłość }
Nie wiem co robić mam, to duża zawiłość }x2
 
Nie wiem co robić mam, bo czekam na miłość
Nie wiem co robić mam, to duża zawiłość
 
Gitarę, sól i pieprz zamienię na miłość
Nie wiem co robić mam, to duża zawiłość
 
Nie wiem co robić mam czekając na miłość
Nie wiem co robić mam, to duża zawiłość

Coś piłem

Coś piłem

Wykonawca : Harlem
Chodź tu proszę, przytul się  a C G
Przegapiłem jeden dzień
Coś piłem, łaziłem gdzieś
Wczoraj byłaś tylko tłem
Dzisiaj jesteś, dzisiaj wiem,
Tym wszystkim co ma tu sens

Widzisz sama piękny świat,
Przecież wielu kumpli mam
Czasem i tak dzieje się
Ciągle wszyscy czegoś chcą
zapomniałem gdzie mój dom
I byłem gdzieś, nie wiem gdzie

Ref.
   Nie, nie, nie zapalaj światła nocą,
   Tak będzie lepiej to wiem.
   Chcę, chcę, chcę zapomnieć tylko po co
   niech tak zostanie jak jest

Leżysz cicho jakby nic
Jest mi głupio jest mi wstyd
Od krzyku to gorsze jest
Chodź tu proszę przytul się
Jutro przecież tez jest dzień
zgubiłem, zgubiłem się Oł jee

Ref.
   Nie, nie, nie zapalaj światła nocą,
   Tak będzie lepiej to wiem.
   Chcę, chcę, chcę zapomnieć tylko po co
   niech tak zostanie jak jest

Nie, nie, nie zapalaj światła nocą,
yeee
Chcę, chcę, chcę zapomnieć tylko po co
niech tak zostanie jak jest

Nie, nie, nie zapalaj światła nocą,
Tak będzie lepiej to wiem.
Chcę, chcę, chcę zapomnieć tylko po co
niech tak zostanie jak jest

Bingo

Bingo

Wykonawca : Harlem
Gęsty las, a ja scieżki znam  d
wilczych praw kodeks piszę sam  d
Bingo, mówia o mnie tu od lat  A d
Nie wiem sam skąd to znam d
i w mętnej wodzie sobie radzę  d
inni drapią, ja uderzam tylko raz  A d

No powiedz mi  A
czy ucieszy się święty Piotr  G
gdy stanę u bram nieba  G d

Pięknych dam w mych salonach zbiór
jak motyle w złotych klatkach śpią
to są chwile, co kosztuje tani sznyt
Mówia mi, kiedy skręcisz kark
ja do głowy już nie biorę
duże spoko, ja zamieniam piasek w złoto
w parę chwil

No, powiedz mi
czy ucieszy się św. Piotr
gdy stanę u bram nieba / x2

No, powiedz mi
czy ucieszy się św. Piotr
gdy stanę u bram nieba /x2

No, powiedz mi  A
czy zaprosi, czy pozwoli  G
czy przepuści mnie  G
No, powiedz mi  A
ile weźmie św.Piotr bym mógł przejść  G
bramy nieba  d

5:30

5:30

Wykonawca : Harlem
Zdejmij te suknię mała, e D A
noc taka krótka - popatrz zaraz świt,  h A e
rozpuść włosy jeśli tego chcesz.
W twoich oczach widzę rozkosz, chociaż usta mowią "nie"
Zdejmij suknię - proszę cię

Mówisz, że świat zwariował,
że ludzie wszyscy wkoło z życia drwią.
Pewnie masz racje - kto to wie?
Moje ciało pachnie grzechem - mówisz,
ale ja nie słucham, nie,
zdejmij suknie proszę cię.

Zdejmij tę suknię mała
noc taka krótka - popatrz zaraz świt.
Pytasz, czy możesz już zaufać mi.
Nie wiem, bo świat zwariował,
a twoja gładka skóra w półmroku lśni,
zdejmij suknię - pomóż mi.

Zdejmij tę suknię mała,
noc taka krótka - popatrz przyszedł świt,
zamknij oczy jeśli tego chcesz.
Coś chyba przeszlo obok i coś skończyło się
mówisz, ja nie słucham, nie,
mówisz, ja nie słucham, nie,
mówisz, ja ... 

poniedziałek, 26 marca 2012

Kora

Kora

Wykonawca : Harlem
Rozmawiałem z korą drzewa, ona drzewo dobrze zna A E
Powiedziała cicho : "Dotknij ręką nieba". D A
Wyciągnąłem w górę ręce, niebo dało ciepły deszcz,
Zwariowałem, jakby deszczu było trzeba.

Zapytałem kiedyś wróżkę, czy mi nie zabraknie sił,

"Nie zabraknie, tylko dotknij ręką nieba".
Rozrzuciła karty wkoło, ja wybrałem jedną z nich.
Skąd wiedziałem, że tej jednej tylko trzeba?

Ref. 
   Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, A E
   Która nadaje życiu sens i każe trwać fis D
   Niewiele mam, tak mało, a przecież tyle A E
   Dlatego wiem, co chciał powiedzieć wiatr D

Policzyłem kiedyś wszystko, co mi dało dobry znak,
Pod stopami jeszcze mocniej czułem ziemię.
Wyciągnąłem w górę ręce, padał boski, dobry deszcz,
Już wiedziałem, nigdy więcej się nie zmienię.

Każdy rok i każdy dzień ma jakiś sens.
Każdy śmiech i cichy płacz nie dziwią mnie.
Rzeki szum, kamienia szept rozumiem już
Bez słów, bez żadnych zbędnych słów.

Kiedy góral umiera

Kiedy góral umiera

Wykonawca : Harlem
Kiedy góral umiera E
To góry w żalu sine E7
Pochylają nad nim głowy A
Jak nad swoim synem E

Las w oddali szumi mu fis
Odwieczną pieśń bukową A E
A on długo sposobi się fis
Przed najdalszą drogą A E

Kiedy góral umiera
To nikt nad nim nie płacze
Siedzi, czeka, aż Kostucha
W okno zakołacze

Oczy jeszcze raz podniesie
Wysoko, do nieba
By pożegnać góry swoje
By im coś zaśpiewać

Ref.: Góry moje, wierchy moje E
Otwórzcie swe ramiona fis
Niech na miękkim z mchu posłaniu A
Cichuteńko skonam E
Ojcze mój, Halny Wietrze E
Powiej ku północy fis
Ciepłą, drżącą swoją ręką A
Zamknij zgasłe oczy E

Bym mógł w ziemię wrosnąć fis
Strzelić potem do słońca smreczyną A E
I na zawsze szumieć już fis
Nad swoją dziedziną A E

Kiedy góral umiera
To dzwony mu nie grają
Cicho wspina się pod bramy
Góralskiego Raju

Tylko strumień na kamieniach
Żałobną nutę składa
Tylko nocka chmurnooka
Górom opowiada

A gdy góral już umrze
To nikt nie układa baśni
Tylko w niebie roziskrzonym
Mała gwiazdka gaśnie

Ziemie twardą, szorstką ręką
Tuli go do siebie
By na zawsze już mógł zostać
Pod góralskim niebem

czwartek, 22 marca 2012

Biegnę

Biegnę

Wykonawca : Harlem
Jak cicho, jak spokojnie w noc odpływam sam Cissus2 Hsus2 Fis
Kołysze mnie łagodnie sen, tam jest jej ślad Cissus2 Hsus2 Fis
Już tylko tu dotykać mogę twego ciała Cissus2 Hsus2 Fis
Już tylko w śnie całować ją Cissus2 Fis

Są takie oczy, których nigdy nie zapomnisz         
Są słowa, których nie wybaczy nigdy nikt           
Ja wiem, dobrze wiem, to boli
Czy jedną noc daruje mi

Ref:
   Są takie dni, są takie dni, takie dni Hsus2 Fis
   Kiedy wiatr, kiedy deszcz i tęsknię do ciebie Cisus2 Esus2
   Są jeszcze ciągle takie dni Hsus2 Fis Cissus2

Są takie sny, są takie sny, takie sny
Kiedy ja, kiedy z nią biegniemy do siebie
Są jeszcze ciągle takie sny

Było tak pięknie, że już piękniej być nie mogło
Było tak źle jak tylko z nią mogło być
Zapadał zmrok, rozsądek pukał w nasze okno
Jednak nie słuchał go już nikt
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...