Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Wilki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Wilki. Pokaż wszystkie posty

środa, 25 kwietnia 2012

Obudź mnie

Obudź mnie

Wykonawca : Wilki
Co się z nami stało, co jest ważne dziś a e F C e
Czy to za  czym gonimy, pozwoli nam piękniej żyć
Nasze ideały jak nie wysłany nigdy list
Pieniądze i sława nie dały szczęścia mi, szczęścia mi

Ref: 
   Obudź mnie, bądź jak boski wiatr, a C G
   Obudź mnie, obudź życia smak
   Skąd siłę wziąć, co daje oczom blask
   Obudź mnie, obudź mnie

Co się z nami stało, że uschła dusza w nas
Nasze życie to praca i wspomnienia sprzed 10 lat
Wszystkie moje marzenia rozwiały się gdzieś we mgle
Siedzę w ciemnym pokoju i nie wiem już czego chce, tego chce.

środa, 28 marca 2012

Czystego serca

Czystego serca

Wykonawca : Wilki
Straciliśmy kontakt, drogę dusz do własnych serc C a e D
Zgubiliśmy złoty klucz i nadciąga zmierzch.
Coraz trudniej żyć bez uczuć coraz gorzej jest
Lecz ja nie poddam się na pewno już

Ref.: 
   Czystego serca szukam jak świętego drzewa G C a C G
   W lesie martwych dusz /x2
   Czystego serca pragnę tak jak głodny chleba
   Razem w drogę pójść i nie wracać już

Miłość, honor, śmierć jakie dziś to małe jest
Wiadomości sens zapomnianych już
Rozpędzony świat oblicza zyski ludzkich strat
Nieistotnych jak dla mnie ten zgiełk

wtorek, 27 marca 2012

Wolność jak marzenia

Wolność jak marzenia

Wykonawca : Wilki
Polne kwiaty we włosy wplótł Ci wiatr G D
Tak zobaczyłem Cię pierwszy raz e C G
Zawsze tu byłaś - mówią od wielu lat G D
Gdy mnie dotknęłaś zniknął świat e C G

Wolni jak marzenia h a
Nie dotykając cienia h a
Jakby zapomniał o nas czas h a G

Wiatr nie frunął, ale w miejscu stał 
Tak zobaczyłem Cię drugi raz 
Na uroczysku zasnąłem na jakiś czas 
We mgle zapomnienia zniknął świat 

Wolni jak marzenia 
Nie dotykając cienia 
Jakby zapomniał o nas czas (2x) 

Polne kwiaty we włosy wplótł Ci wiatr 
Tak Cię widziałem ostatni raz 
Mówią, że panna z bagien nie ma lat 
Na skraju światów ciągle trwa 

Wolna jak marzenia 
Nie dotykając cienia 
Jakby zapomniał o niej czas (2x) 

Uluru

Uluru

Wykonawca : Wilki
Ceremonię pieśni końca dróg cis A fis H C
zapomniane od lat
era złota wciąż trwa
bez szacunku wiary w lepszy świat
policzone są dni
Ziemia nie chce nas znać

Ref:
   To co zaczęło się cis A E H
   musi do końca trwać
   wiatr z czasu snów
   wieje przez świat /x2

Uluru skała marzeń ziemi bóg
milczy dideridoo
milczą bębny u stóp
śniąc na jawie nikt nie słyszy słów
policzone sa dni
trzecia fala jest tuż

Ref.
   To co zaczęło się
   musi do końca trwać
   wiatr z czasu snów
   wieje przez świat /x4

Nadchodzi czas... x6

Wiatr z czasu snów wieje przez świat 


Śpij mój śnie

Śpij mój śnie

Wykonawca : Wilki
Śpij mój śnie C
Zabierz dzieci zabierz mnie a G
Tak krótki jest brzask F
Już czas E
Zatańczmy w ogniu ten raz F C

Śpij mój śnie C
Gdzieś na wojnę idzie się a G
Nie będzie już nas F
Lecz świat E
Ocali resztę dla gwiazd F C


Śpij mój śnie C
Jutro będzie nowy dzień a G
Nie będzie już nas F
Lecz świat E
Ocali resztę dla gwiazd F C
Nie będzie już nas F
Lecz świat E
Ocali resztę dla gwiazd F C

poniedziałek, 26 marca 2012

Niech mówi serce

Niech mówi serce

Wykonawca : Wilki
W piękny dzień, blisko tak C
Słońce w twarz grzało nas, a
Myślałem wszystko jest, jak dawniej. e F
Popatrz mi w oczy i powiedz
Coś czego nikt, nigdy w życiu nie odgadnie.
Choć dzieli nas stracony czas,
i nasze związki nie udane.
Tak wiele prób, zawiłych dróg,
Żeby zrozumieć co jest ważne.

Zostawmy wszystko, niech mówi serce, a C F
Tak mało trzeba, by znaleść szczęście.

W piękny dzień, blisko tak
Słońce w twarz grzało nas,
Myślałem wszystko jest, jak dawniej.
Popatrz mi w oczy i powiedz,
Coś czego nikt, nigdy w życiu nie odgadnie.
Co robi świat, w co wierzyć mam?
Wszyscy spotkali się gdzieś dawniej.
Wystarczy być, wystarczy żyć,
Czy jeszcze może być gdzieś ładnie?

Zostawmy wszystko, niech mówi serce,
Tak mało trzeba, by znaleść szczęście.  /x2


Na zawsze i na wieczność

Na zawsze i na wieczność

Wykonawca : Wilki
Był chyba maj, park na Grochowie, a G
W słoneczny dzień zobaczyłem Cię. F a
Tańczyłaś boso, byłaś jak natchniona,
A po chwili zaczął padać deszcz.

Nie wiedziałem, co się ze mną dzieje,
Wszystko znikło, byłaś tylko Ty.
Stałaś w tęczy, jak zaczarowana,
Świeciło słońce, a z nieba padał deszcz.

Ref.
   Tyle samotnych dróg F a
   Musiałem przejść bez Ciebie, F a
   Tyle samotnych dróg F a
   Musiałem przejść by móc F E
   Odnaleźć Ciebie tu, a G
   I wtedy padał deszcz. F a

Nasze oczy wreszcie się spotkały,
Jak odbicia zagubionych gwiazd.
Byłaś blisko, wszystko zrozumiałem,
Kto odejdzie, zawsze będzie sam.

Na zawsze i na wieczność, uczyńmy z życia święto,
By będąc tu przez chwilę, wszystko zapamiętać.
Nasza droga nigdy się nie skończy,
A kto odejdzie, zawsze będzie sam.

Ref. Tyle...

Wtedy padał deszcz.

Tyle samotnych dróg
Musiałem przejść bez Ciebie,
Tyle samotnych dróg
Musiałem przejść by móc
Odnaleźć Ciebie tu.

Miasto w chmurach

Miasto w chmurach

Wykonawca : Wilki
Miasto w chmurach neonami lśni G e
Daje nam marzenia, kradnie sny
Ocal mnie
Ocal mnie

Dzieci dolca ulicami mkną
Starzy przyjaciele już tam są
Ocal mnie
Ocal mnie

Ref. 
   Nie chcę wiedzieć co mają inni C G
   Nie chcę znać twardych życiowych rad C G
   Idę sam, jeszcze niewinny C h
   Patrzę jak znika mój stary świat C G

Rzeką światła płynę dzień za dniem
W neonowych snach przeglądam się
Ocal mnie
Ocal mnie

Ref. Nie chcę wiedzieć...

niedziela, 25 marca 2012

Ja ogień Ty woda

Ja ogień Ty woda

Wykonawca : Wilki
Od poczatku zawsze inni, jak korzen drzewa G C G C
i lot ptaka G
Inne serce bije w nas C G
Jadnak los nam rece splata, dotyk czyni cuda C G C G
I dlatego tu jesienny mój schron, tu zimowy mój dom C e C e C

Ref:
   Ja ogien Ty woda G C G C/4x

Ci co patrza gdzies z daleka prawdy nie chca znac, G C G C G
racje pragna miec C G
I we mgle odnajde zawsze slady twoich stóp, G C G C G
mysli twoich szum C e
Tu jesienny mój schron, tu zimowy mój dom e C e C

Ref:
  Ja ogien Ty woda..... G C G C


Hiszpan

Hiszpan

Wykonawca : Wilki
Miasto ponure. Czekamy na słońce. Gis G
Myślami jest blisko do nieba.
Co zdarzy się w nas zostanie na wieczność
pod powiekami chcącego.

ref.
    To jest wolność. F  G Gis G
    Twoja, two - o - oja F G Gis/x2 G

Kiedy widzisz gdzie jest teraz świat
i z mrocznego tunelu Cię woła.
Purpurowa ulica tak samo bez końca
jak łagodne spojrzenie anioła.

ref.
 To jest wolność.
 Twoja,
 two - o - oja x5

Miasto ponure. Czekamy na słońce.
Myślami jest blisko do nieba.
Co zdarzy się w nas zostanie na wieczność
pod powiekami chcącego.

ref.
 To jest wolność.
 Twoja,
 two - o - oja
 two - oja

Fajnie że jesteś

Fajnie że jesteś

Wykonawca : Wilki
Fajnie, że jesteś G e
Ciągle dzieckiem – tak jak ja C D    
Szukasz wiary, G e
Wierzysz w czary – tak samo jak ja C D

Przy ognisku wiesz już wszystko
A za dnia
Mój jasny wieszczu
Giniesz w mieście
Płoniesz jak ćma

Tak fajnie, że jesteś
Aniołem w tym mieście – Bez wiary i szans
Ochronię twe serce
I zmienię to miejsce jeśli szanse mi dasz
Żli odejdą, dobrzy przyjdą - Jak przychodzę ja

Mój jasny wieszczu
Otwórz swe serce, niech kołysze nas wiatr

Mój krzyk w twym sercu obudzi moc, G C
Wiarę w nas i w przeznaczenia los, e C
Tajemnice zapomnianych słów, G C
Wspólny kres, najpiękniejszej z dróg. e C G

czwartek, 22 marca 2012

Bohema

Bohema

Wykonawca : Wilki
Od tego trzeba zacząć rzecz a
Lecę bo zgubiłem się h
Niewiele pamiętam C
Tarariruriraj E a
Czuję w sobie chuć i wiatr
Dobrze jest bawimy się
Myślom nie ma końca
Śnieg, zawierucha w nas

Lecę, bo chcę a G
Lecę, bo życie jest złe a G

Czy są pieniądze czy nie G a
Lecę, bo wolność to zew
Lecę, bo wciąż kocham ciebie
Kocham cię G a

Bohema ostro bawi się
Płyną noce przemijają dnie
Niewiele pamiętam
Upadam byle gdzie
Boisz się, więc będzie tak
Słabe życie słaba śmierć
Wszystko w twoich rękach
Obudź się

Lecę, bo chcę
Lecę, bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Lecę, bo wolność to zew
Lecę, bo wciąż kocham ciebie
kocham cię 

Baśka

Baśka

Wykonawca : Wilki
G a C G 
Baska miala fajny biust G a C G 
Ania styl a Zoska cos co lubie.
Ela calowala cudnie
Nawet tuz po swoim slubie.
Z Kaska mozna bylo konie krasc
Chociaz wiem, ze chciala przezyc ze mna 
swój pierwszy raz.
Magda zlo, Olga mnie, 
Zaglaskalaby na smierc
A Agnieszka zdradzala mnie.

Ref.
   Piekne jak okret, C G
   Pod pelnymi zaglami, a e
   Jak konie w galopie,
   Jak niebo nad nami.
Karolina w Hollywod
Z Aska nigdy nie bylo tak samo
Ewelina zimna jak lód
Wiec na noc umówilem sie z Ala
Wszystko móglbym Izie dac
Tak jak Oli ale one wcale nie chcialy brac
Malgorzata jeden grzech
Az oniesmielala mnie
A Monika byla Ok-ej

Ballada o Tolku Bananie

Ballada o Tolku Bananie

Wykonawca : Wilki
a e /4x
 
Stare miał dżinsy, starą koszule a e a e
W dziurawych kamaszech szedł F E a e
Z odwagą w sercu, z dumą na twarzy a G C H7
Czy dobrze było czy źle C H7 e
Czy dobrze było czy źle F E a e
Czy dobrze było czy źle F E a e

Gdzie świat szeroki, droga daleka a e /x3
Pod dachem utkanym z gwiazd
Księżyc mu kumplem, głód był kolegą
Tak przewędrował sto miast
Tak przewędrował sto miast
Tak przewędrował sto miast

A potem odszedł, odszedł daleko
Za siedem gór, siedem rzek
Jednak o Tolku piosnka zostanie
Czy chcecie wierzyć czy nie
Czy chcecie wierzyć czy nie
Czy chcecie wierzyć czy nie

Podczas sola grane są akordy ze zwrotki

A potem odszedł, odszedł daleko
Za siedem gór, siedem rzek
Jednak o Tolku piosnka zostanie
Czy chcecie wierzyć czy nie
Piosnka o Tolku, Tolku Bananie
Czy chcecie wierzyć czy nie
Piosnka o Tolku, Tolku Bananie
Czy chcecie wierzyć czy nie

Amiranda

Amiranda

Wykonawca : Wilki
Pytasz czy znam  a
Krainę szczęścia  C
Bez krwi, bólu i pięści  G a
Pytasz czy myśleć można tak samo  a C
Bez krwi, bólu i pięści  G a
Pytasz czy znam zapach swego domu a C
Bez krwi, bólu i pięści  G a           
Pytasz czy miłość sama zwycięża  a C
Bez krwi, bólu i pięści  G a
Czy zawsze sami, sami, sami, sami, sami cos zabijamy?  C G a

Zabijamy cos w nas, zabijamy cos w nas... a
Może, dlatego zabijamy, ze jesteśmy wciąż sami  G   
A może jesteśmy sami, bo wciąż zabijamy  a
Zawsze sami, sami, sami, sami, sami cos zabijamy  C G a
Bez krwi, bólu i pięści
                     
I nawet, jeśli z nami zdarzy się cos
Ty będziesz jak anioł z białymi skrzydłami
Będziemy kochali się jak bezdomni cyganie
Bo będziemy zabijali, kiedy przyjdzie rozstanie

Zawsze sami, sami, sami, sami, sami cos zabijamy?
Bez krwi, bólu i pięści
Zawsze sami, sami, sami, sami, sami cos zabijamy?
Bez krwi, bólu i pięści

Pytasz czy znam
Krainę szczęścia
Bez krwi, bólu i pięści
Pytasz czy miłość sama zwycięża
Bez krwi, bólu i pięści


niedziela, 18 marca 2012

Nie zabiję nocy

Nie zabiję nocy

Wykonawca : Wilki
Więc zostaje tylko to, C F
Parę miejsc i kilka zdjęć.
Wiara w ciszę, że nie kłamie nikt.
Nie zabiję nocy. /x4

Białe ptaki znów obsiadły mnie,
Kruche żagle kryształowe.
Złote statki pełne złotych mew.
Znów nie zabiję nocy.
Nie zabiję nocy. /x3

Dzisiaj chyba padał deszcz. Aniołowie śmiali się. G F G F
Wyfroterowany holl, po którym jadę w nicość, nicość. G F G C F

N'Avoie

N'Avoie

Wykonawca : Wilki
Zbudujemy nowy świat, który nie będzie miał już wad. G a
Nazywam się N’Avoie.
Zniknął troski, ogień w nas zapali się kolejny raz
NaN’Avoie o-o-o.

Ref. Nazywam się N’Avoie./x3 N’Avoie. N’Avoie o-o-o. a G a

Zbudujemy most, po którym przejdzie cały świat. x2
I w końcu będzie czas na wszystko.

Ref. N’Avoie-e-e-e....

Kiedy nie ma już nic

Kiedy nie ma już nic

Wykonawca : Wilki
Za oknem wiatr wkrada się i cicho zabija. a C D F
Leżysz obok mnie i herbata wystygła. d C F G
Skąd wzięłaś ten wspaniały tren i jasną twarz.
Chociaż noc chce ubrać nas w swój czarny płaszcz.

Muzyka gra, gorący deszcz spada na moją twarz.
Nie nienawidzę łez, nienawidzę łez i końca.
I tylko wiatr skrada się i puka do okna.
Bez słów, jak my, nie powiemy już do siebie nic.

Ref. 
   Jest światło, które pali się zawsze i wszędzie. C D F
   Siła, która budzi nas do życia, jedyna, jedyna jest. C D F C

Gdy ból i łzy, gdy nie ma już nic, gdy ból i łzy. D F G C D F
Przychodzi jesień i wszystko zaczyna usychać.
I wieje wiatr, w którym czuć już tylko zimę.
Przychodzi noc i zabiera światło dnia.
Bez słów, jak my, nie powiemy już do siebie nic. 

Eroll

Eroll

Wykonawca : Wilki
C e DD
Cień wokół na – as Eroll. Krwawe są dni - i ofiary. C e D
Dzicy bogowie nad nami. Jeruzalem płonie w oddali.

Jeruzalem C e DD/x12

Cień wokół nas Eroll. Wolność jest złotym prawem. D D D h A G D F/G D D
Słowa szamana są z nami. Niech płonie pamięć, idziemy sami.

Nim ptaki z gór zlecą do gwiazd, e G e G
Nim znajdę sam słowa bez cienia. e G C e7 C e7
Wszystko co znam, wszystko co mam,
Światło jest tu, wierzę, Se czekam.

C e DD
Cień wokół nas Eroll, krąg zakrętów w nas. C e
Nie ma Sadnych dróg, ogień w sercu. D
Jeruzalem


piątek, 16 marca 2012

Cień w dolinie mgieł

Cień w dolinie mgieł

Wykonawca : Wilki
Mamy armie dwie co strzegą naszych snów, f# E A
Mamy siebie i budzi nas ciągle strach.
Nie uciekamy już budować swego domu,
Nie czekamy już na nic.

Ref. 
   Jak jeden cień w dolinie mgieł,
   Jeden cień w dolinie mgieł. x 2

Kiedyś przyjdzie dzień i zbudzi nasze ręce.
Kiedyś może wszystko zmieni się.
Wędrujemy tak przez puste korytarze.
Wędrujemy tak dzisiaj wszyscy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...