Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jackowski Marek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jackowski Marek. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 5 czerwca 2012

O ludziach i o życiu

O ludziach i o życiu

Autor: Jackowski MarekWykonawca : Jackowski Marek
Spotykamy się codziennie na dzień dobry i dobranoc h A h G
Jak leci bardzo fajnie, i w ogóle jest wspaniale h A fis
Ty zapraszasz mnie do siebie, ja zapraszam ciebie też
I tak mija beznamiętnie dzień za dniem

Co nowego w polityce, co nowego słychać w mieście
I kto z kim i za ile, czy w ogóle to możliwe
Ja już nie wiem proszę pani, ja już nie wiem proszę pana
Jak to dobrze że to radio jeszcze ciągle gra

Porozmawiajmy dzisiaj o ludziach i o życiu h fis
O sprawach jasnych, o sprawach ciemnych fis E
Nie trzymajmy niczego w ukryciu e h
Mówmy "tak, tak, tak, nie, nie, nie" h A
e G h

Dziś nie mówmy o pogodzie, dziś nie mówmy o herbacie
Nie plotkujmy dzisiaj nawet o Zuzannie B
Ja już wolę w pełnym słońcu, ja już wolę przy księżycu
Ja już wolę w swoich dłoniach trzymać dłonie twe. 

Już nowy jest dzień

Już nowy jest dzień

Autor: Jackowski MarekWykonawca : Jackowski Marek
Dlaczego mówisz, że tak bardzo jest ci źle C a C G
Dlaczego mówisz, że już nikt nie kocha cię C a C G
Przecież przyjaciół i dziewczyny i pieniędzy mnóstwo masz d C a G
I sto razy mówiłeś, że sobie zawsze radę dasz d C a G

Ref: 
   Już nowy jest dzień, i cały świat znów otwiera się przed tobą e a d G
   Trzeba tylko trochę chcieć, i nie zamykać serca nie zamykać oczu e a d G

Dlaczego zawsze w ramionach dziewczyny lądujesz nie tej
Dlaczego twe drogi prowadzą cię za często nie tam gdzie chcesz
A ta prawdziwa, ta jedyna, ta ukochana czeka wciąż
A ty nie wracasz, bo koledzy, bo zabawić trzeba się

Ref: Już nowy...

Więc dbaj o miłość jak w piosence śpiewa ktoś
Autobiografii smutnej nie można pisać co noc
A kiedy życie tak pomalutku, sobie płynie obok nas
Może warto to wszystko przemyśleć jeszcze raz

Ref: Już nowy...

Niech Pani wybaczy, niech Pani pozwoli

Niech Pani wybaczy, niech Pani pozwoli

Autor: Jackowski MarekWykonawca : Jackowski Marek
Nie myślałem nigdy, że coś podobnego zdarzy się C D C D
W taki szary, ponury, zwykły dzień C G G D
Znowu zakochałem się, jeden uśmiech no i już
W tej Pani co ma usta jak pąki róż

Ref: 
   Niech Pani wybaczy, niech Pani pozwoli a C G
   Czy mógłbym się przy Pani choć troszeczkę wyzwolić e D G
   Odrobinę poszaleć, trochę powariować a C G
   I usta Pani słodkie namiętnie całować e A D

I podnoszę już słuchawkę, już wykręcam Pani numer
I już słyszę w słuchawce hipnotyczny głos
Serce bije coraz mocniej, ze wzruszenia cały drżę
I o jedno tylko prosić Panią chcę

Ref: 
   Niech Pani wybaczy, niech Pani pozwoli
   Czy mógłbym przy Pani choć troszeczkę poswawolić
   Odrobinę poszaleć, trochę powariować
   I usta Pani słodkie namiętnie całować

Łam dora dam... D  C G C

Ref: 
   Niech Pani wybaczy, niech Pani pozwoli
   Czy mógłbym się przy Pani choć troszeczkę wyzwolić
   Niech Pani się nie gniewa, niech Pani się nie płoszy
   Ja chciałem tylko patrzeć Pani w śliczne oczy

Łam dora dam... 

W życiu trzeba zawsze wolnym być

W życiu trzeba zawsze wolnym być

Autor: Marek JackowskiWykonawca : Jackowski Marek
Kiedy idę ulicą w biały dzień h A
Świat wydaje mi się taki dziwny A fis
Kiedy ludzie uśmiechają się do mnie
Ale chciałbym, żeby wszyscy byli inni
Gdy pieniądze przeciekają mi przez palce
A dziewczyny potrafią tylko brać
Kiedy nie mam już dokąd uciec
A nie mogę tylko w miejscu stać

Ref: 
   W życiu trzeba zawsze wolnym być e h
   Choć nie łatwy jest każdy nowy dzień h A
   W życiu trzeba zawsze wolnym być e h
h A

W życiu trzeba zawsze wolnym być
Choć nie łatwy jest każdy nowy dzień
Piękny jest każdy nowy dzień A G
Piękny jest każdy nowy dzień G e
Każdy dzień A h


Znowu myślę co ja tutaj robię
Przecież wszystko miało być inaczej
Dzisiaj nawet najlepszy przyjaciel
W żywe oczy potrafi ze mnie kpić
A od tego ciągłego myślenia
Tylko głowa coraz bardziej boli mnie
Dosyć mam już tego wszystkiego
Dalej tak nie może być

Ref: W życiu...

Nawet jak oglądać świat przez kraty
Wiem, że kiedyś dobijesz do celu
Jeśli jesteś na dnie kieliszka
Nigdy nie trać słodkiej nadziei, o nie
Gdy ktoś serce ci zakuł w kajdany
I śmieje ci się prosto w twarz
Wiem, że dasz sobie radę przyjacielu
Bo naprawdę wolne serce masz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...