Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dżem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dżem. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 22 maja 2012

Noc i rytm

Noc i rytm

Wykonawca : Dżem
Idę - mój kompas wiedzie mnie A
Prawa, lewa - wybija mi takt A
Pulsujące światła złapały ten rytm A
Rozkołysane domy mrugają co krok mi A

Noc i rytm, noc i rytm to ja fis E  F7 G A

W mojej głowie, w głowie mej karuzela kręci się
Krok, gubię krok zaplątany w
anielskich włosach blond
Na barze w dali butelki tańczą znów
Wybijam rytm kieliszkiem
Cała sala chwieje się

Noc i rytm, noc i rytm to ja
Noc i rytm, noc i rytm to ja

Znów rytm prowadzi mnie, razem ze mną anioł blond
Ja czuję krew, pulsuje we mnie krew
Gdy po schodach ciągnie mnie fala za falą
Oddech takt podaje mi
Jesteśmy razem ja i ty

Noc i rytm, noc i rytm to ja i ty
Noc i rytm, noc i rytm to ja i ty
Noc i rytm, noc i rytm to my
Noc i rytm, noc i rytm no to my

To ja, to ja i ty
Ja, ja i ty

czwartek, 17 maja 2012

Partyzant

Partyzant

Wykonawca : Dżem
Kryję twarz za zasłoną rąk a C
Gdybym mógł pewnie uciekłbym stąd. G D/F#
Ciągle myślę: Gdzie był błąd?. a C
Gdzie był mój błąd E7

Wkoło grzmią kanonady bomb. a C
A mój dom parę kroków stąd. G D/F#
Paru ludzi jeszcze wczoraj a dziś. a C
Zostałem całkiem sam. E7

Czy los. D
Przesądzony jest czy zgubiony jestem już?  C D
Mój los zły los.  D C

Bronię tego miejsca jak lew.  a C
Za tych co przelali tu krew.  G D/F#
Jeszcze dzień może wytrwam tu dwa.  a C
Może dwa.  E7

Boże mój czemu bawią się tak?.  a C
W imię czego niszczą mój świat?.  G D/F#
I nadzieję na następny dzień.  a C
I wiarę... I wiarę w sens:  E7

Ref:
   Tak walczę ze złem.  a
   A zło rośnie we mnie z każdym dniem  b E
   Jaki w tym sens?.  a D
   Gdy zabijam.  E7
   Czuję się lżej.  a
   I coraz mnie mniej.  D
   A zło rośnie we mnie z każdym dniem.  b E
   Jaki w tym sens?.  a D
   Jaki sens . E7

D C D C

Tu niedawno stał mój dom.  a C
Wszystko kwitło po horyzont  G D/F#
A spokoju nie zakłócał nikt  a C
Nie zakłócał nikt E7

Odkąd ktoś kilometry w głąb a C
Znalazł ropę kazał zwijać się stąd G D/F#
Wziąłem broń broniąc tego co mam a C
Stałem się złym partyzantem, którego ściga prawy świat E7


Niewinni i ja

Niewinni i ja

Wykonawca : Dżem
W deszczowy dzień ulicą szedł, a C G D
Spotkałem go - cholerny pech.
To był Niewinny i taką minę miał,
Teraz już wiem, że los tak chciał.

Rozmowa krótka - jeden gest,
Wiedziałem już, że towar pewny jest.
Ogarnął mnie szaleństwa duch.
I już Niewinnych, Niewinnych było dwóch.

Do bramy, bo pada deszcz,
Gdy zaćpiesz przejdzie dreszcz.
I wróci, wróci ten sam fart,
I pęknie Twój wrogi świat,
I znów przed życiem, przed życiem
Pęknie strach, Twój strach, Twój strach,
Który Ciebie zmusza, aby ćpać!

Mama powiedziała mi, że każdy ma swojego Anioła.
Każdy ma, i będzie go miał, swojego Anioła.
A potem odeszła... - "Gdzie byłeś, gdy płakał Bóg?!
Poszedłeś w słońcu, kiedy przestało padać"
A po Niewinnych zostało tylko,
Zostało tylko wspomnienie...

W deszczowy dzień... 

Nieudany skok

Nieudany skok

Wykonawca : Dżem
Zwątpić czy uwierzyć mam A
Jaki dzisiaj to ma sens D A D                                          
Każdy chciałby tylko przeżyć
o wolności nawet nikt już nie, nie wspomina mi D A D
Przez okno się wychylam, A    
całuję nocy mrok E
za mało pięter, myślę - D
Nie,nie, nie uda mi się skok F
nie uda mi się skok A D A D

Paranoja zaśpiewała refren mi A D A D 
Paranoja, gdzie są okna, gdzie są drzwi A D A D

Czuję, że jestem w matni A
nie pierwszy to już raz E
i chyba nie ostatni ktoś mnie uderzył w twarz D F A D
Ktoś mnie uderzył, ktoś mnie uderzył w twarz A D

Paranoja zaśpiewała wyrok mi E D A
Paranoja, gdzie są okna, gdzie są drzwi E D A
Paranoja zaśpiewała wyrok mi E D A 
Paranoja, gdzie są okna, gdzie są drzwi E D A D A D

I ktoś mi każe wątpić i mówi: "Robisz błąd"
Tak wielu przecież czeka,
byś w końcu, byś w końcu poszedł poszedł won
Przez okno się wychylam,
całuję nocy mrok
za mało pięter, myślę-
Nie,nie, nie, nie uda mi się skok
nie uda mi się skok

Wiem napewno wiem

Wiem napewno wiem

Wykonawca : Dżem
Wiem na pewno wiem  A D A D
To już nie długo przyjdzie czas  A D A D
Że zmusi mnie ktoś lub coś  A D A D
Abym otworzył moje serce  A D A D
Lecz nie, nie będziesz to ty, nie  D A
Lecz nie, nie będziesz to ty, nie  D A

Chciałem powiedzieć ci
Że ze mnie nie jest taki zwykły men
Nie będziesz miała ze mnie nic
Bo dla ciebie skończyłem się
Widzisz mała, nawet dobrze mi z tym
Widzisz nawet, nawet dobrze mi z tym

Może to śmiesznie brzmi
Nie, nie kocham cię
Tak, to prawda jest
Przestań w końcu, przestań zgrywać się
Ech, idż sobie stąd, daj spokój mi
Nie, nie igraj ciałem na to nie, nie
Na to nie, nie nabierzesz mnie
Nie nabierzesz mnie  E D
Nie nabierzesz mnie 

Najemnik II

Najemnik II

Wykonawca : Dżem
Patrzę w lustro szukając resztek uczuć w twarzy mej D A C E
Czy muszę zabijać z zimną krwią.
Słyszę ruch myśli, siłę, no siłę zwalczmy siłą.

Nie, nic się nie, H G D A C E
Nic się nie z mych marzeń nie spełniło.
Nie, nic się nie, G D A C E
Nic się nie z mych marzeń nie spełniło.

Dopóki ostatnia z gwiazd nie skona,
Nie, czy żołnierz jest po to żeby zabijać.
Tak wiem, tak wiem to tylko rozkaz.
Tak wiem to tylko rozkaz.

Nie, nic się nie z mych marzeń nie spełniło.
Nie, nic się nie z mych marzeń nie spełniło.

Nie wiem jak długo, jak długo jestem tu.
Jaki dziś mamy dzień nie wiem też.
Patrzę w lustro szukając resztek uczuć w twarzy mej
Czy muszę zabijać z zimną krwią,
Słyszę ruch myśli, siłę, no siłę zwalczmy siłą.

Nie, nic się nie,
Nic się nie z mych marzeń nie spełniło.
Nic się nie, nic się nie z mych marzeń nie spełniło
Nic się nie, nic się nie z mych marzeń nie spełniło

środa, 16 maja 2012

Kim jestem - jestem sobie

Kim jestem - jestem sobie

Wykonawca : Dżem
Jestem sobie prawdą, fałszem i zagadką też d
Jestem sobie ojcem, sobie matką, sobie bratem d
Jestem sobie prawdą, fałszem i zagadką też d
Jestem sobie ojcem, sobie matką, sobie bratem d

Szatanem jestem złym, aniołem z aureolą a
Wrogiem i kochankiem, aktorem z ulubioną rolą a
Dopełnieniem świata, oceanem, pustą szklanką a
Jestem i wyrokiem, nawet sędzią, nawet katem a d
jestem ja, ja...

Jestem, jestem wszystkim, nawet bogiem,
tylko sobą, być sobą być nie mogę, o nie!
Jestem, jestem wszystkim, nawet bogiem,
tylko sobą, być być nie mogę, o nie! 

Gorszy dzień

Gorszy dzień

Wykonawca : Dżem
Każdemu to zdarza się A E
Mieć czasem ten gorszy dzień D A
Nie uciekniesz od tego nie
Bankowo dopadnie Cie
I tam na rozpaczy dnie E D
Będziesz sam zastanawiał się
Czy sobie nie strzelić w łeb
no a jeśli nie!

Jak nie to cyk A D
Browara łyk
I jeśli to nie jest grzech, A fis
napij się, a będzie tak jak chcesz. E D

Ja poległem nie jeden raz
Gorszy dzień to najgorszy kac
Nie wyobrażasz tego sobie
Jak się wszystko pierniczy w głowie
Mimo twych nie najlepszych dni
Warto jednak sobą być
chyba że innym już stajesz sie
No a jeśli nie !

Jak nie to .....

No u no u no no no (solo)

Oby nikt nie był wtedy sam
Propozycję dla ciebie mam
Na te wszystkie gorsze dni
Mam taki dobry plan
Od rana najlepszy blues
No a potem na miasto szus
Może impreza nawinie się
a nawet jeśli nie!

Jak nie to cyk
Browara łyk
I jeśli to nie jest grzech,
napij się, Zrób to to jak nie to cyk
Browara Łyk u no no no no ,
i jeśli to nie jest grzech napij się
a będzie tak jak chcesz. /x2

Być, albo mieć

Być, albo mieć

Wykonawca : Dżem
Pędzący tłum mija Cię, powietrzem jakbyś był. a G C F
Na ulicy setki aut i krzyk.
Siedzisz sam na ławce tej, poezji czytasz tom,
Nie spiesz się w ten słoneczny dzień, Ty wiesz:

Albo być, albo mieć C F C F
Albo być, albo mieć

Jakiś grosz przydałby się, przyjaciół zabrać gdzieś
Małe święto i mały bal - za grosz.
A ludzie pędzą jakby świat za chwilę zniknąć miał.
Dalej sam na ławce tej - Ty wiesz:

Albo być, albo mieć
Albo być, albo mieć

Jakiś grosz przydałby się, przyjaciół zabrać gdzieś
Małe święto i mały bal - za grosz.
A ludzie pędzą jakby świat za chwilę zniknąć miał.
Dalej sam na ławce tej - Ty wiesz:

Albo być, albo mieć
Albo być, albo mieć
Albo być, albo mieć
Albo być, albo mieć... 

Bujam się

Bujam się

Wykonawca : Dżem
Między dworcem a kościołem, d G
Już nie będzie cieplej dziś. d G
Cienka zupa, tanie wino d G
I w katedrze krótka drzemka d G
Parę chwil. G F d

Przy ołtarzu w głównej nawie ciepłe miejsce d G
I obrazek za trzy złote w ręku mam                 
Jeszcze kółko różańcowe i modlitwa zaraz potem
Będę święty za lat parę bez dwóch zdań

Ref:
   Bujam się od rana do wieczora A B F G d
   Bujam się i broda rośnie mi A B F G A
   Byłem cieniem,teraz jestem cieniem cienia B A F G d
   Jeszcze wczoraj miałem dokąd iść F.- G A B.-  C d

Już niektórzy oglądają się niechętnie
Bo nie sposób mnie nie poczuć pod koniec dnia
Nie rozgrzeszy rozłożone Pismo Święte
Ile jeszcze ta tułaczka może trwać?

Kiedyś coś, coś we mnie pęknie C d F C
I naprawdę wtedy klęknę B A F G A
Boże mój, Boże, ratuj mnie! A A d

Bujam się od rana do wieczora
bujam się i broda rośnie mi
Byłem cieniem
Teraz jestem cieniem cienia
Jeszcze wczoraj
Miałem dokąd iść

Alex

Alex

Autor: Jacek Dewódzki, Adam OtrębaWykonawca : Dżem
Byłaś w moim śnie, ubrana w sukienkę z mgły a D F a G
Wszystko jak dawniej a jednak inaczej, w oczach łzy i lęk
Nie powiedziałem ani słowa, kiedy tak blisko obok siebie
Widziałem miłość i rozpacz, a moje serce dławi cień

Ref.: 
   Wszystko to, czego chcesz, pozostawię tylko tobie F C G
   Nie napisany jedyny wiersz - więcej zrobić nie mogę a F a G

Chciałem zatrzymać czas na wieczność
A mogłem dać tylko chwilę
To był najpiękniejszy sen
Płakaliśmy tuląc wspomnienie

Czy kiedyś znowu spotkam ciebie
Zobaczę to co się śni
I chociaż pragnę - nie uwierzę
Że na jawie to będziesz ty

Abym mógł przed siebie iść

Abym mógł przed siebie iść

Autor: Ryszard Riedel, Kazimierz GayerWykonawca : Dżem
Pewnie ciężki znów będzie dzień, E A E 
Głód i chłód obudziły mnie. A E 
W zastaw dałem jedyne palto,
Które nosiłem przez tyle lat.
Zimno mi, zimno mi i forsy brak, H A 
Ale nie jest źle, o nie!

Został jeszcze nadziei cień,
Kiedyś przecież zapomnę, że
Miałem własną żonę i dom,
I że dobrze było mi z nią.
A jeszcze mam nadziei cień,
Że to był tylko zły sen.

Nikt już nie, nie namówi mnie,
Abym został na dłużej gdzieś.
Muszę przecież wolnym być, abym mógł,
No abym mógł przed siebie iść.
Czy ktoś z Was zrozumie to,
Że w tym właśnie sens
Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz,
Kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. 

wtorek, 27 marca 2012

Zapal świeczkę

Zapal świeczkę

Wykonawca : Dżem
Na kiepskich zdjęciach okruchy dawnych dni a C D 
Czyjaś twarz, zapomniana twarz 
W pamięci zakamarkach wciąż razbrzmiewa śmiech 
Czyjaś twarz zapamiętana 
Mijają dni, ludzie natury rytm 
Wciąż nowych masz przyjaciół, starych przykrył kurz 
Dziewczyny ciągle piękne, lecz w pamięci tkwi 
Ten pierwszy dzień, najgorętszy z dni 

Zapal świeczkę za tych, których zabrał los F G a C F 
Zapal światło w oknie G a 
Zapal świeczkę za tych, których zabrał los 
Światło w oknie 

Ludzi dobrych i złych wciąż przynosi wiatr 
Ludzi dobrych i złych wciąż zabiera mgła 
Lecz Ty masz tą w sobie moc 
By zatrzymać ich, by dać wieczność im 
Pomyśl, choć przez chwilę, podaruj uśmiech swój 
Tym, których napotkałeś na jawie i wśród snów 
A może ktoś skazany na samotność 
Ogrzeje się twym ciepłem, zapomni o kłopotach 
 
Zapal świeczkę... x2

To ja złodziej

To ja złodziej

Wykonawca : Dżem
Pucujesz gablotę od rana w niedzielę A D fis E A G D E
Żeby się co tydzień pokazać w kościele
A wystarczy jedna nieuważna chwila
Żeby ta gablota kierowcę zmieniła

Ref: To ja, złodziej, to ja, złodziej A G E
     Ja pędzę przed siebie w twoim samochodzie D G D E
     Żuję twoją gumę, słucham twoich płyt A D E
     A twoja świadomość określa mój byt D G A

Dwieście na godzinę, glina w radar pruje
Już mnie nie dogoni, nawet nie próbuje
Jak znajdę swój koniec na przydrożnym drzewie
Zostawię ci auto na parkingu w niebie

Diabeł mi szykuje kocioł pełen smoły
Bo ty byłeś smutny kiedy ja wesoły
Przypali mi boki diabelskim palnikiem
Bo mu też zwinęli całkiem nową brykę

Ref: To ja, złodziej, to ja, złodziej
     Ja pędzę przed siebie w twoim samochodzie
     Żuję twoją gumę, słucham twoich płyt
     A twoja świadomość określa mój byt A G

     To ja, złodziej, to ja, złodziej
     Pogiąłem zderzaki w twoim samochodzie
     A jak mi się znudzi ta twoja gablota
     Puszczę ją do ludzi, będzie po kłopotach

Puść mnie matko

Puść mnie matko

Wykonawca : Dżem
Puść mnie matko do powstania, A
nie stój tak przed progiem D A
Bez twojego pożegnania, A E
bez twojego pożegnania D A
Z domu wyjść nie mogę E A

Poszedł ojciec, poszedł starzyk, A
starsi bracia też D A
I ja muszę się odważyć, A E
i ja muszę się odważyć D A
Sama o tym wiesz E A

Bez twojego pożegnania D
z domu wyjść nie mogę A
Sama o tym wiesz E A

Puść mnie matko do powstania, A
nie stój tak przed progiem D
Bo mi żal twych łez E A

Puść mnie matko, zanim ruszy A
 pułk w dalekie strony D A
Do "Bytomskich Strzelców" muszę A E
Do "Bytomskich Strzelców" muszę, D A
bo to pułk wsławiony E A

Wolne miejsce jest w szeregu, A
muszę zająć je D A
Nim się dowie ktoś z kolegów, A E
nim się dowie ktoś z kolegów D A
I wyprzedzi mnie E A

Do "Bytomskich Strzelców" muszę, A
bo to pułk wsławiony D
Nie zatrzymuj mnie E A

Puść mnie matko, zaraz ruszy  
pułk w dalekie strony
Chcę zaciągnąć się

Puść mnie matko, co się żalisz,
na co dłużej czekasz
Daj na drogę swój medalik,
daj na drogę swój medalik
Matki Boskiej z Piekar

Pobłogosław i pocałuj –
już wypogodź twarz 
Przecież wrócę z wojny cało,
przecież wrócę z wojny cało
Gdy nastanie czas

Daj na drogę swój medalik,
nie ma co się żalić
Już wypogodź twarz
A na drogę mnie ucałuj,
wrócę z wojny cało
Gdy nastanie czas

Piosenka ekologiczna

Piosenka ekologiczna

Wykonawca : Dżem
Ty pytałaś po co D C G 
Kto nam życzeń dal 
Chciałaś wiedzieć jak i za co 
Zafajdano cały świat 
Nim nadejdzie taki dzień F C F 
I ze każdy z nas 
Będzie musiał spojrzeć D C G 
Prawdzie prosto w twarz 

Czy pamiętasz siostro 
Słodki życia smak 
Nie załamuj się bo mamy 
Wszyscy jeszcze czas 
No, kto jak nie ty 
Taka sile ma 
Wiec trzymaj fason mała 
Bo to taka gra 

Ref: 
   Chodźmy razem Ty i ja D C h B 
   Zbudujemy nowy świat D E F Fis 
   Chodźmy razem Ty i ja D C h B 
   Zbudujemy go razem Ty i ja A G F G a C d 

Zawrócić się już nie da 
Wiec do przodu bij 
I zaśpiewaj tak jak ja 
Zaśpiewam wszystkim dziś 
Wszystkie góry oczyścimy 
Morza, cały ląd 
Jak się komuś nie podoba 
To wynocha stąd 

poniedziałek, 26 marca 2012

Nieproszony

Nieproszony

Wykonawca : Dżem
Północ wybiła C
I miasto już śpi
Ktoś nieproszony d
Stoi u drzwi a*

Przecież nie powiem mu C
Idź sobie precz G
Od samotności d
Lepszy on jest a
CGda
Może zabłądził C
I nie wie gdzie jest G
Może bez domu d
Jak samotny pies a

Albo po prostu C
Pogadać z kimś chce G
Od samotności d
Lepsze to jest a

C G d
pogadać prosta rzecz a
C G d a

Dobrze trafiłeś C
Bo nie mogę spać
Chyba nie myślisz d
W progu tak stać a

Mam jakieś wino C
I stary koc G
Nie co dzień zdarza się d
Wigilijna noc a

Pogadać prosta rzecz C
Od samotności G
Lepsze to jest d

Pogadać prosta rzecz... a
Od samotności C
Lepsze to jest G
Pogadać prosta rzecz... d
Od samotności a
Lepsze to jest C
Gda

niedziela, 25 marca 2012

Do kołyski

Do kołyski

Wykonawca : Dżem
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi h A h G e 
Bo nie jesteś sam A h 
Śpij, nocą śnij 
Niech zły sen cię nigdy więcej nie obudzi, h G h Fis e 
Teraz śpij A h 

Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma 
Kiedy ciemny wiatr porywa spokój, 
Siejąc smutek i zwątpienie 
Pamiętaj, że 

Jak na deszczu łza, h e A G e A h e A 
cały ten świat nie znaczy nic, o nic 
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil 
Najlepszą z twoich chwil 

Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, 
Żeby umieć żyć 
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia 
myśli złych 

Jak na deszczu łza, 
cały ten świat nie znaczy nic, o nic 
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil 
Najlepszą z twoich chwil 

Jak na deszczu łza, 
cały ten świat nie znaczy nic, o nic 
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil 
Najlepszą z twoich chwil

piątek, 23 marca 2012

Chcę Ci coś powiedzieć

Chcę Ci coś powiedzieć

Wykonawca : Dżem
Chcę Ci coś opowiedzieć a7 G
Ale brakuje słów Dsus4 C
Żeby wyrazić to co czuję a7 G Dsus4 C
Mógłbym to namalować
Lecz nie wymyślił nikt
Kolorów które można użyć

Mmmm Mmmm Mmmm
Napisać mógłbym wiersz
Lecz jak odnaleźć rym
Który uwielbi imię twoje
Na zawsze z Tobą być
Śnić z Tobą twoje sny
Jak mam Ci o tym opowiedzieć

Kocham Cię już wiem G C Dsus4
Jedno słowo cichy szept G C Dsus4
Kocham Cię już wiem
Jedno słowo a tyle mieści się

Kocham Cię już wiem
Jedno słowo a tyle mieści się
Kocham Cię już wiem
Jedno słowo cichy szept

Cała w trawie

Cała w trawie

Wykonawca : Dżem
Jesteś cała w trawie g B F     g B F
Zielone myśli twe g B F     g B d
Są jak poszum wiatru c Dis B
We włosach Twych o jee... c Dis F
We włosach Twych g B F     g B C
Delikatnych, czystych tak d F B     c B F
Jak myśli me o Tobie g B F 

Wiesz, kiedyś zabłądziłem w snach
No bo szukałem tam Ciebie
Byłaś całkiem naga i niewinna
O nie...niewinna nie, nie...
Dlaczego kochamy się tylko w snach ?

Jesteś dla mnie tak daleka
Zimna tak jak sztylet z lodu
Dlatego ranisz mnie
Nie wiedząc o tym nie
Nie wiedząc, nie...
Jak mocno jak, jak mocno jak kocham Cię - Cię
Jak mocno kocham Cię .....
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...